Prezentacija srednjih škola i zanimanja

Autor: Administrator , 23. 4. 2024.

Jedna od najvažnijih odluka koju donose učenici 8. razreda je odabir buduće srednje škole ili zanimanja.

Iz tog razloga važno je prije donošenja odluke, dobro se informirati o vrstama i programima srednjih škola. Kako bi imali što više informacija i lakše donijeli odluku, održan je zajednički roditeljski sastanak s učenicima  i roditeljima 7. i 8. razreda.

Učenike i roditelje  na početku su pozdravili; u ime Krapinsko-zagorske županije pročelnica Mirjana Smičić-Slovenec koja je pojasnila uvijete stipendiranja učenika te u ime škole ravnatelj Davor Žažar.

Predstavnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanja održala je predavanje Kako odabrati pravo zanimanje?

Dragutin Ulama obratio se učenicima u ime Obrtničke komore, pojasnio zašto je važno upisati obrtničko zanimanje te koje su prednosti rada u obrtništvu. Također pozvao je sve zainteresirane da posjete njegovu zanatsku radionicu te iz prve ruke upoznaju svijet rada.

Predstavnici srednjih škola Krapinsko-zagorske županije (Srednja škola Bedekovčina, Srednja škola Oroslavje, Srednja škola Zabok, Gimnazija AG Matoš, ŠUDIGO Zabok, Srednja škola Pregrada i Srednja škola Konjščina) predstavili su svoje škole i programe zanimanja te pozvali učenike da ih posjete prigodom Dana otvorenih vrata.

Učenicima i roditeljima je sugerirano da pri odabiru škole/zanimanja obrate pozornost na mogućnosti zapošljavanja te preporuke vezane uz deficitarna zanimanja. Uprave te preporuke ključan su uvjet stipendiranja lokalnih samouprava.

Nakon održanih prezentacija učenici i roditelji zaputili su se do info pultova na kojima su mogli dobiti detaljnije upute vezane uz školu koja ih zanima.

Pedagoginja:
Natalija Knezić-Medvedec