Dječji tjedan

Autor: Administrator , 12. 10. 2014.

U suradnji Osnovne škole Lijepa naša i Društva "Naša djeca" Tuhelj organizirane su brojne aktivnosti tijekom dječjeg tjedna od 6. do 12. listopada.

Tjedan smo započeli okupljanjem učenika i učitelja na školskom igralištu sa zamjenikom načelnika Općine Tuhelj Mladenom Hercigonja i perdesjednicom DND Tuhelj i ravnateljicom škole Snježanom Romić. Izgovoren je tradicionalni moto “Ljubavi djeci prije svega“, viknuli “Odrasli, imajte u vidu i naše prijedloge!“ te zapjevali pjesmu 'Kad si sretan".
Uključili smo se u akciju Dječjeg vijeća "Daj 10 za prava djece u svijetu" te pisali poruke odraslima i djeci svijeta.

U petak su organizirane vesele igre za djecu od 1. do 4. razreda na školskom igralištu.

U subotu, 11. listopada u prostorijama općine načelnik Općine Tuhelj Renato Ilić i njegov zamjenik Mladen Hercigonja primili su predstavnike Dječjeg vijeća, Dječjeg foruma i Vijeća učenika. Tom je prilikom Dječje vijeće održalo svoju izvještajnu sjednicu na kraju mandata. Djeca su provela u razgovoru s načelnikom sat vremena te postavila brojna pitanja od važnosti za djecu na koja su dobila odgovore. Kao rezultat razgovora je davanje inicijative Dječjeg vijeća Općinskim vijećnicima i Školi za organiziranje akcije koja bi se održavala jednom mjesečno, a svaki puta u drugom selu. Cilj je aktivnosti uređenje sela i čišćenje okoliša u kojem bi sudjelovali i odrasli i djeca te se družili u zajedničkoj akciji za dobrobit mještana.