Radionice za darovite

Autor: Administrator , 10. 4. 2015.

Krapinsko-zagorska županija i Radna skupina za podršku darovitim učenicima organizirali su za vrijeme proljetnog odmora radionice za darovite, talentirane i motivirane učenike. OŠ Lijepa naša jedna je od 5 škola koje ove godine na području Krapinsko-zagorske županije provodi program podrške talentiranoj, darovitoj i motiviranoj djeci.

U našoj školi radionice je potaknula pedagoginja Natalija Knezić-Medvedec koja je članica Radne skupine za podršku darovitim učenicima u Krapinsko-zagorskoj županiji. Motivirala je učitelje Pavicu Iveković i Augustina  Knežića da pripreme i vode odlično posjećene i dobro prihvaćene Dramske radionice i radionice Otkrijmo blaga svijeta.

Veselo i kreativno druženje prožeto novim saznanjima i novim prijateljstvima 48 učenika i učenica iz Desinića, Klanjca, Kraljevca na Sutli i Tuhlja odvijalo se 30. i 31. ožujka i 1. travnja.

U dramskoj radionici izvodile su se igre upoznavanja i scenske igre, upoznavanje tehnike forum kazališta te su oblikovali dvije kratke forum priče - o problemima inkluzije osoba s invaliditetom te zlostavljanju na društvenim mrežama.

U radionici Otkrijmo blaga svijeta prikazana su 3 kratka filma, dokumentarni film o misterijima svijeta i najpoznatijim građevinama i animirani filmovi o vilama, vilenjacima i patuljcima, i zmajevima, demonstirana je erupcija vulkana, od slanog tijesta izrađivani su vulkani, a u parovima su učenici slagali  puzzle fotografija najpoznatijih građevina svijeta. Učenici su radili plakate, prezentirali ih te izrađivali ppt prezentacije.

Što o radionicama misle učenici, doznali smo iz njihovih dojmova koje su napisali nakon održanih radionica.

„Veselo druženje“, „Zanimljive i poučne informacije“, „Pokusi su super“, „Sviđaju mi se prezentacije“, „Igre uloga!“, „Razne igre i nove stvari koje do sad nisam znao“…

Svoja razmišljanja pretočili su i u stihove:

Svidjelo mi se to
Da smo se podružili
Te nešto naučili
A najviše mi se svidjelo
Da smo se zabavili.