Olimpijski dan

Autor: Administrator , 15. 9. 2015.

Obilježili smo OLIMPIJSKI DAN pješačenjem.

Zadaća Hrvatskog olimpijskog dana je masovno uključivanje građana u razne športske aktivnosti, razvijanje svijesti o ulozi športa i edukacije mladih. Svi u bijelim majicama koja simbolizira prijateljstvo među ljudima, slavili smo šport i olimpizam te ukazali na važnost športa u svakodnevnom životu.

Učenici od prvog do četvrog razreda tako su ove godine pješačili do tzv. Piramide, a učenici od petog do osmog razreda do kapele Sv. Križa koja se nalazi na 305 m nadmorske visine i s koje se prostire jedan od najljepših pogleda na općinu Tuhelj.

Tom nas je prilikom u kapeli dočekao velečasni i ukratko nam ispripovijedio o povijesti kapele.

Okupani suncem, vratili smo se ponosno kućama jer smo uspjeli iskombinirati nekoliko aktivnosti u jednom danu: hodanje, planinarenje, učenje, razgledavanje i naravno, druženje!